Dzisiaj jest:

Niedziela, 20.10.2019 r.

Imieniny obchodzą:

Jan, Kleopatra, Irena

czujnik jakości powietrza
Pogoda na dziś:

Budowa nowej przychodni na osiedlu.

Budowa nowej przychodni na osiedlu.

Już wkrótce ruszy wyczekiwana budowa siedziby dla przychodni na osiedlu Obrońców Pokoju. Po dwóch unieważnionych przetargach i zwiększeniu planowanych środków na realizację tej inwestycji Miasto wyłoniło wykonawcę. Jest nim ENERGO-BUD Sp. z o. Aktualnie przychodnia Alma – Med współdzieli siedzibę z ZS-P nr 4. Dzięki zawartemu z miastem porozumieniu, przeniesie się do nowego obiektu. Decyzję o budowie budynku dla przychodni, w sąsiedztwie ZS-P nr 4, Prezydent Gliwic podjął prawie dwa lata temu, gdy okazało się, że w wyniku wprowadzonych przez MEN zmian w prawie oświatowym, placówka nie jest w stanie sprostać potrzebom osiedla.

   Nowy budynekprzychodni  przy ul. Paderewskiego, o powierzchni 400 m2, pomieści 13 nowoczesnych gabinetów i będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszty inwestycji zostaną podzielone. Miasto przekazało działkę oraz wykona stan surowy, instalacje i urządzenia techniczne bez tzw. białego montażu oraz instalacje zewnętrzne. Przychodnia opracowała dokumentację projektową, po jej stronie będzie również wykończenie budynku oraz zagospodarowanie terenu.

   Dwa poprzednie przetargi na budowę nowej siedziby przychodni zostały unieważnione, ponieważ złożone oferty przekraczały założone przez miasto koszty inwestycji. Podobna sytuacja miała miejsce w trzecim, ogłoszonym w marcu postępowaniu. Tym razem jednak przetarg nie został unieważniony. Prezydent Gliwic podjął decyzję o zwiększeniu budżetu inwestycji do 1,5 mln. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ENERGO-BUD Sp. z o.o. , która na wykonanie prac będzie miała 5 miesięcy od podpisania umowy. Kolejne pół roku pochłoną prace wykończeniowe, które zgodnie z porozumieniem pozostają po stronie Alma-Med.

   Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja powinna zostać ukończona do końca maja 2019 roku.

   Os. Obrońców Pokoju, od czasu gdy wznoszone są tu TBS-y i rozwija się budownictwo jednorodzinne, stało się ostoją młodych rodzin z dziećmi. W połączeniu z reformą oświaty, która wydłużyła naukę w szkołach podstawowych o dwa lata oraz zagwarantowała miejsca w przedszkolach 3-latkom, stworzyło to sytuację wymagającą rozwiązania.

   Aby sprostać najpilniejszym potrzebom lokalowym ZS-P 4, na jej potrzeby zaadaptowano pomieszczenia po bibliotece, lokalu mieszkalnym oraz salę przekazaną przez Radę Osiedla. Dzięki temu udało się utworzyć trzy dodatkowe oddziały przedszkolne. Pomieszczenie udostępniła placówce także przychodnia. Przedszkolaki z Osiedla Obrońców Pokoju znajdą również miejsca w ZSO nr 4 (ul. Orląt Śląskich) oraz w ZS-P nr 12 przy ul. Lipowej.
 

źródło - www.infogliwice.pl


Galeria

« wstecz

projektowanie stron www Rybnik